Konec doby klecové 2016 – 2017

investigace_slepice_2015

Podívejte se na krátký sestřih o aktuální situaci v chovech nosnic v EU s českými titulky

Podpořte svým jménem Konec doby klecové – celounijní Evropskou občanskou iniciativu za ukončení používání klecí pro chov zvířat. Potřebujete k tomu číslo OP nebo cestovního pasu, od 18 let.  Iniciativa je zahájena na podzim 2018.

 

Dlouhodobá celounijní kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ byla zahájena na podzim roku 2014 mezinárodní organizací Compassion in World Farming.  V České republice na kampani úzce spolupracujeme my, Společnost pro zvířata. Ze všech hrozných pomůcek používaných pro omezování zvířat je klec jednou z těch nejhorších. Nikdy nepřijmeme tak chabou výmluvu, že chov zvířat v klecích je nutné zlo při výrobě potravin. Vždy existuje alternativa.

 

Slepice z klece ven – náš předchozí projekt od 90. let

 

Proč kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ?

Co se událo v kampani KONEC DOBY KLECOVÉ

 

Slepice stále trpí v klecích! 

slepick_cz_dokument

Podívejte se na krátký sestřih z klecových chovů nosnic z České republiky

290_milionu_slepic

evropských slepic chovaných na vejce stále žije v klecových velkochovech. V ČR je to více než 80 % z celkového počtu asi 4 milionů slepic v zemědělském sektoru. Ačkoli od roku 2012 platí v celé EU zákaz používání holých bateriových klecí v chovech slepic, většina chovatelů pouze nahradila tyto klece tzv. obohacenými klecemi, které život slepicím téměř vůbec nezlepšily. Klecový chov slepic je krutý a musí být ukončen!

 Pomozte nám vysvobodit slepice z klecí, připojte se k akci:

SBĚR PODPISŮ POD PETIČNÍ DOPIS ADRESOVANÝ VŠEM VYSÍLANÝM TELEVIZNÍM POŘADŮM, ABY PROPAGOVALY NEKLECOVÁ VEJCE JE UKONČEN. 

banner_slepice_v_nouzi

MÁTE VHODNÉ PODMÍNKY, ABYSTE ZAJISTILI SLEPIČKÁM DOBRÝ ŽIVOT? ZACHRAŇTE JE PŘÍMO Z VELKOCHOVŮ!

Klece zásadně omezují přirozené chování slepic. Obohacení klecí znamená pouze nepatrné zvětšení prostoru – každá slepice má životní prostor jen o maličko větší než jeden papír A4! Může jen stěží roztáhnout a protřepat křídla. Hřady neumožňují klidný odpočinek, chybí materiál na hrabání a popelení, obrušovač drápů neslouží svému účelu. Frustrované slepice si ve stísněném prostředí často vzájemně vyklovávají peří nebo si ho odírají o dráty klece. Po pouhých 75 týdnech jsou naprosto vyčerpané. PŘEČTĚTE SI VÍCE O CHOVU SLEPIC A ZNAČENÍ VAJEC.


 Jakým dalším způsobem můžete pomoci v kampani KONEC DOBY KLECOVÉ?

Vytiskněte si kartičku do restaurací a žádejte lepší život pro zvířata!

Vegani! Vytiskněte si kartičku a žádejte veganská jídla!

Svými vyjádřeními se připojují i osobnosti z veřejného života!

O kampani informují média! Pomozte nám také s propagací mezi svými přáteli! Děkujeme!

Kampaň můžete podpořit i finančně. Jakákoliv částka se počítá a my Vám za ni děkujeme!

Sympatizujete s myšlenkou kampaně? Připojte se k hnutí za ukončení klecí pro zvířata.

 

 

 

 

 

Kampaň můžete podpořit i nákupem stylového trička s motivem a logem kampaně!

Sympatizujete s kampaní? Vyfoťte se za mříží a dejte tak jasně najevo, že klece nechcete!

Sympatizujete s kampaní? Vyfoťte se za mříží a dejte tak jasně najevo, že klece nechcete!

 

 

 

 


 

Klece vězní a omezují; zabraňují mnohým přirozeným instinktům a potřebám zvířat a jsou skličujícím odrazem naší společnosti. Navzdory očividným nedostatkům této zastaralé technologie je v Evropě každoročně vězněno v klecích přes 700 milionů hospodářských zvířat.

Je čas na evoluci

Prasata, slepice, králíci, husy, kachny a křepelky jsou vězněni v klecích průmyslových intenzivních chovů po celé EU. Kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ usiluje o odstranění všech těchto klecí.K tomu potřebujeme Vaši pomoc! Nestane se to přes noc. S Vaší podporou se tak ale STANE!

Každá generace se musí rozhodnout, jaké bezpráví a krutost ke zvířatům ukončí. Je načase,  aby se tato generace ozvala a ukončila DOBU KLECOVOU!


Dále čtěte:

 

Komentáře jsou uzavřeny.