Proč kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ

PrintZe všech hrozných pomůcek používaných pro omezování zvířat je klec jednou z těch nejhorších. Nikdy nepřijmeme tak chabou výmluvu, že chov zvířat v klecích je nutné zlo při výrobě potravin. Vždy existuje alternativa. A přesto jsou lidé, kteří si myslí, že kruté zacházení se zvířaty je v pořádku.

Klece vězní a omezují; zabraňují mnohým přirozeným instinktům a potřebám zvířat a jsou skličujícím odrazem naší společnosti. Navzdory očividným nedostatkům této zastaralé technologie je v Evropě každoročně vězněno v klecích přes 700 milionů hospodářských zvířat.

Je čas na evoluci

Prasata, slepice, králíci, husy, kachny a křepelky jsou vězněni v klecích průmyslových intenzivních chovů po celé EU. Kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ bude usilovat o odstranění všech těchto klecí. K tomu potřebujeme Vaši pomoc! Nestane se to přes noc. S Vaší podporou se tak ale STANE!

Každá generace se musí rozhodnout, jaké bezpráví a krutost ke zvířatům ukončí. Je načase,  aby se tato generace ozvala a ukončila DOBU KLECOVOU!

Prosím udělejte si pár minut čas, podívejte se na náš film zde a sdílejte ho s co nejvíce lidmi. A pokud věříte, že hospodářská zvířata v EU by neměla být vězněna v klecích, přidejte se ještě dnes k naší kampani.

Celosvětový problém

Na celém světě se vězní v klecích miliardy zvířat.

V samotné Evropě prožijí v kleci celý život od narození do smrti stovky milionů zvířat. Klece drží zvířata v izolaci nebo namačkaná na malém prostoru. V nejhorším případě jsou holé, poskytují minimum prostoru a znemožňují pohyb. Chov v takových podmínkách i při dobré péči ošetřovatelů zvířatům působí  vážné zdravotní problémy a silně narušuje jejich životní pohodu.

Škála zvířat chovaných v EU v klecích je širší než si mnozí možná myslí. Nejen nosnice (v “obohacených klecích”), ale i prasata (v klecích pro březí prasnice a v porodních klecích), kachny a husy (na játra foie gras), křepelky a dokonce králíci, ti všichni se chovají v klecích.

Co děláme? Ukončujeme “DOBU KLECOVOUfoie-gras-2013

Mnoho let organizace Compassion in World Farming vede kampaně za ukončení těch nejkrutějších způsobů chovu, aby zajistila hospodářským zvířatům přijatelný standard životní pohody. Během této doby jsme zaznamenali pokrok v podobě unijního zákazu používání individuálních kotců pro telata, holých klecí pro nosnice a částečného zákazu klecí pro březí prasnice a také uznání, že zvířata jsou cítící tvorové (Lisabonská smlouva z r. 2009). Kruté praktiky velkochovů však stále pokračují.

 

KONEC DOBY KLECOVÉ je nejnovější kampaň Compassion in World Farming, jejímž cílem je zasadit se o ukončení používání všech klecí pro hospodářská zvířata v EU prostřednictvím podpory národních vlád a evropských institucí.

Společnost pro zvířata byla založena v roce 1996. Od té doby byla mnohokrát zapojena v unijních kampaních za ukončení strádání hospodářských zvířat, informuje media a veřejnost, provádí investigace v chovech a při přepravě, jedná s odpovědnými orgány, vytváří nutný tlak nezbytný pro nastolení změn, a přispívá tak k prosazení pozitivních úprav a změn v předpisech EU. S organizací Compassion in World Farming úzce spolupracuje od r. 1998.

Králíci: hospodářská zvířata nejvíce chovaná v klecích v Evropě

nahled_video_vsechny_farmy_kralici

Sestřih z 16 evropských farem včetně farem z České republiky

nahled_video_farmy_kralici

Sestřih z farem z České republiky

V roce 2014 v průběhu 4 měsíců investigativní tým Compassion in World Farming navštívil 16 králičích farem v 5 zemích EU (včetně České republiky). Bylo to pokračování průzkumu ve 3 členských státech EU provedeného v roce 2012. Nejnovější průzkum potvrdil rozsah utrpení evropských králíků na farmách. Abyste zjistili, jak kruté klece mohou být, podívejte se na dokument z králičích farem.


Základní statistika 

graf_kdk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Časová osa

1999 – schválení zákazu chovu slepic – nosnic v nezdokonalených  klecích
2004 –  investigace Compassion in World Farming a Společnosti pro zvířata na farmách pro prasata v ČR
2007 – povinnost zavést do praxe zákaz chovu telat v klecích/individuálních kotcích

2012 – povinnost zavést do praxe zákaz chovu slepic – nosnic v nezdokonalených klecích
2013 – povinnost zavést do praxe zákaz chovu prasnic v klecích/individuálních kotcích, kromě prvních 4 týdnů březosti
2014 –  léto,  investigace Compassion in World Farming na králičích farmách v České republice, Polsku, Itálii, Řecku a na Kypru.
2014 – investigace Společnosti pro zvířata na farmách pro prasata v ČR
2014 – podzim,  zahájení kampaně “Konec doby klecové” v EU a ČR

 

Komentáře jsou uzavřeny.