KOŽEŠINA JE KRUTOST – EU DRŽ SE ZPÁTKY!

 

KOŽEŠINA JE KRUTOST: EU drž se zpátky!

 

V rámci svého referenčního centra zamýšlí Evropská komise opět legitimizovat nesmyslný a krutý chov se zvířaty, používanými na zisk kožešin, tj. zejména lišek a norků. Držení těchto divokých zvířat v malinkých klecích, na holém pletivu, kruté zacházení a zabíjení (hlavně tak, aby se nepoškodila „kožešina“), je jednou ze zvrhlostí lidstva páchaných na zvířatech. Hlasy skutečných milovníků zvířat jsou velmi nutné! Již se díky nim podařilo prosadit zákazy těchto chovů v Rakousku, Nizozemí, Belgii, Lucembursku, Slovinsku, České republice, v Chorvatsku a další zákazy se připravují (Polsko, Litva, Estonsko) anebo země podstatně omezily a zpřísnily tyto chovy s jejich postupným ukončováním (Německo Itálie, Švédsko).

 

Připojte se i nyní a podpořte svým jménem EU petici FUR IS CRUELTY – EU KEEP OUT!, aby referenční centrum komise upustilo od záměru zabývat se chovem kožešinových zvířat.  Máme již 30 000 podporujících na začátku května 2019, potřebujeme další desítky tisíc.

Český text petice.

 

 

Jaká by byla úloha referenčního centra? Mělo by poskytovat technickou podporu a koordinovanou pomoc zemím EU při provádění oficiálních kontrol zajištění pohody/welfare zvířat v kožešinových farmách. Také by přispívalo k rozšiřování dobrých praktik pohody zvířat v kožešinových farmách EU. Zvláště by poskytovalo vědecké a odborné studie, vedlo studie a vyvíjelo metody pro hodnocení úrovně zajištění pohody zvířat a metody pro zlepšování.

 

Chov zvířat za účelem získání kožešiny je velmi sporné téma, proti kterému se staví organizace na ochranu zvířat a většina EU občanů. Ti věří, že je nepřijatelné, zbytečné a nemorální držet a zabíjet zvířata pro produkci kožešiny, navíc existuje plno teplých a humánních alternativ.

Držení volně žijících zvířat – predátorů v malých drátěných klecích pro ně znamená vysokou úroveň stresu, s tím spojené psychické a fyzické zdravotní problémy, infikovaná zranění, kanibalismus a sebepoškozování, chybějící končetiny, stereotypní chování…

 

Case Against Fur Farming/Studie proti kožešinovým farmám: Nedávné vědecké studie doplnily předchozí odborné práce ověřením, že potřeby norků a lišek nejsou naplňovány v současných způsobech chovu a ani nemohou být naplněny v žádném typu chovu, jelikož se jedná o nedomestikovaná zvířata.

Petici připravila Eurogroup for Animals, Společnost pro zvířata je členskou organizací.

video: Kožešinové farmy – jejich hrůza, FUR FARMS – ITS HORROR, Essere Animali, Itálie

video: Kožešinové farmy – jejich hrůza, FUR FARMS – ITS HORROR, farma v Litvě, Otwarte Klatki, PL

 

 

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.