KONEC DOBY KLECOVÉ

investigace_slepice_2015

Podívejte se na krátký sestřih o aktuální situaci v chovech nosnic v EU s českými titulky

Dlouhodobálogo-compassion celounijní kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ byla zahájena na podzim roku 2014 mezinárodní organizací Compassion in World Farming.  V České republice na kampani úzce spolupracujeme my, Společnost pro zvířata. Ze všech hrozných pomůcek používaných pro omezování zvířat je klec jednou z těch nejhorších. Nikdy nepřijmeme tak chabou výmluvu, že chov zvířat v klecích je nutné zlo při výrobě potravin. Vždy existuje alternativa.

Proč kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ?AKTUÁLNĚ v kampani KONEC DOBY KLECOVÉ.

 Slepice stále trpí v klecích! 

slepick_cz_dokument

Podívejte se na krátký sestřih z klecových chovů nosnic z České republiky

290_milionu_slepic

evropských slepic chovaných na vejce stále žije v klecových velkochovech. V ČR je to více než 80 % z celkového počtu asi 4 milionů slepic v zemědělském sektoru. Ačkoli od roku 2012 platí v celé EU zákaz používání holých bateriových klecí v chovech slepic, většina chovatelů pouze nahradila tyto klece tzv. obohacenými klecemi, které život slepicím téměř vůbec nezlepšily. Klecový chov slepic je krutý a musí být ukončen!

 Pomozte nám vysvobodit slepice z klecí, připojte se k akci:

SBĚR PODPISŮ POD PETIČNÍ DOPIS ADRESOVANÝ VŠEM VYSÍLANÝM TELEVIZNÍM POŘADŮM, ABY PROPAGOVALY NEKLECOVÁ VEJCE JE UKONČEN. 

banner_slepice_v_nouzi

MÁTE VHODNÉ PODMÍNKY, ABYSTE ZAJISTILI SLEPIČKÁM DOBRÝ ŽIVOT? ZACHRAŇTE JE PŘÍMO Z VELKOCHOVŮ!

Klece zásadně omezují přirozené chování slepic. Obohacení klecí znamená pouze nepatrné zvětšení prostoru – každá slepice má životní prostor jen o maličko větší než jeden papír A4! Může jen stěží roztáhnout a protřepat křídla. Hřady neumožňují klidný odpočinek, chybí materiál na hrabání a popelení, obrušovač drápů neslouží svému účelu. Frustrované slepice si ve stísněném prostředí často vzájemně vyklovávají peří nebo si ho odírají o dráty klece. Po pouhých 75 týdnech jsou naprosto vyčerpané. PŘEČTĚTE SI VÍCE O CHOVU SLEPIC A ZNAČENÍ VAJEC.


 Jakým dalším způsobem můžete pomoci v kampani KONEC DOBY KLECOVÉ?

Vytiskněte si kartičku do restaurací a žádejte lepší život pro zvířata!

Vegani! Vytiskněte si kartičku a žádejte veganská jídla!

Svými vyjádřeními se připojují i osobnosti z veřejného života!

O kampani informují média! Pomozte nám také s propagací mezi svými přáteli! Děkujeme!

Kampaň můžete podpořit i finančně. Jakákoliv částka se počítá a my Vám za ni děkujeme!

Sympatizujete s myšlenkou kampaně? Připojte se k hnutí za ukončení klecí pro zvířata.

 

 

 

 

 

Kampaň můžete podpořit i nákupem stylového trička s motivem a logem kampaně!

Sympatizujete s kampaní? Vyfoťte se za mříží a dejte tak jasně najevo, že klece nechcete!

Sympatizujete s kampaní? Vyfoťte se za mříží a dejte tak jasně najevo, že klece nechcete!

 

 

 

 


 

Klece vězní a omezují; zabraňují mnohým přirozeným instinktům a potřebám zvířat a jsou skličujícím odrazem naší společnosti. Navzdory očividným nedostatkům této zastaralé technologie je v Evropě každoročně vězněno v klecích přes 700 milionů hospodářských zvířat.

Je čas na evoluci

Prasata, slepice, králíci, husy, kachny a křepelky jsou vězněni v klecích průmyslových intenzivních chovů po celé EU. Kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ usiluje o odstranění všech těchto klecí.K tomu potřebujeme Vaši pomoc! Nestane se to přes noc. S Vaší podporou se tak ale STANE!

Každá generace se musí rozhodnout, jaké bezpráví a krutost ke zvířatům ukončí. Je načase,  aby se tato generace ozvala a ukončila DOBU KLECOVOU!


Dále čtěte:

 

Komentáře jsou uzavřeny.