Konec doby klecové v 2016 – 2017

AKTUÁLNĚ v kampani KONEC DOBY KLECOVÉ/březen 2017

EVROPSKÝ PARLAMENT ZA LEPŠÍ CHOVY KRÁLÍKŮ a BEZ KLECÍ!
FOTO králice Móňa 1

EP přijal 14. 3. 2017 navrhovanou zprávu o potřebě zavedení minimálních standardů pro chovy králíků k hospodářským účelům, včetně požadavku na Evropskou komisi, aby připravila legislativu, která by vedla také k zákazu chovat králíky v holých drátěných klecích (410 europoslanců PRO, 205 PROTI, 59 se zdrželo). Děkujeme všem, kteří jste se zapojili do rychle uvedené výzvy na kontaktování europoslanců a všem, kteří jste přispěli i svými kresbami. Bylo to úspěšné! Děkulogo_kralicijeme všem europoslancům, kteří zprávu podpořili.

Naše úsilí však ještě neskončilo. Nyní návrh poputuje do Rady zemědělských ministrů EU a do Evropské komise, v těchto orgánech trvale převládá technokratický a nehumánní postoj. I nadále proto budeme potřebovat Vaši důležitou pomoc a spolupráci. Sledujte aktuální informace a výzvy rychleji uvedené na našem FACEBOOKU.

Jak vypadají chovy králíků v zemědělské výrobě v České republice a v EU uvidíte tady


DALŠÍ KROK PRO KRÁLÍKY BEZ KLECÍlogo_kralici

Příští týden, 14. března, budou evropští poslanci hlasovat o přijetí zásadního dokumentu, který směřuje k zavedení alternativních způsobů chovu králíků namísto jejich uvěznění v holých drátěných klecích. V EU je v klecích chováno 320 – 340 miliónů králíků ročně , v ČR několik set tisíc.

Králíci na výkrm žijí pouhých 80 dní, než jsou z klecí přendáni do přepravních beden a zavěšeni na jatkách na porážecí linku. Samice chované na „produkci“ mláďat „musí“ mít za rok 7 až 8 vrhů a porodit 65 mláďat!  Zavedením neklecových chovů udělá EU první dobrý krok pro zlepšení údělu králíků v zemědělské výrobě. Legislativa by také měla požadovat, aby zákonné podmínky pro chov králíků splňovalo i králičí maso z chovů dovážených mimo EU. (Věříme, že budou následovat další kroky – např. podpora extenzivních chovů, podpora zdravějšího stravování s omezením masa.)

Zapojte se s námi do zasílání žádostí emailem na europoslance, akci připravila org. Compassion in World Farming. happy rabit - Society for Animals, CZ, 1
Preklad textu emailu si můžete stáhnout zde.
Po kliknutí sem na AKCI uvedenou anglicky, kliknětě na „Next“ a vyplňte formulář, pro odeslání klikněte na „Submit“.
Děkujeme Vám.

Poslancům můžete napsat také přímo, Váš osobní email. Kontakty jsou tady.
https://www.euroskop.cz/8978/sekce/cesti-europoslanci/

PS: Po přijetí dokumentu Evropským parlamentem nás čeká další krok – projednání a přijetí Radou zemědělských ministrů. Dáme Vám vědět.

ŽÁDNÝ ŽIVÝ TVOR NEPATŘÍ DO KLECE! Je čas ukončit DOBU KLECOVOU!


FOTO králice Móňa 3

Děkujeme všem zapojeným dětem a mladistvým za krásné kresby KRÁLÍCI NEPATŘÍ DO KLECÍ: dětem z 1. stupně ZŠ Chlum – Nalžovice, Ivoně, Marii, Adél, Lukášovi a Zuzce. Kresby byly poslány našim 21 europoslancům. Kresby dostali nejen naši EU poslanci, ale i jejich kolegové z ostatních zemí – od dětí z jejich členské země. Věříme, že názor dětí a mladých lidí pro ně bude inspirací.

Všechny kresby si můžete prohlédnout ZDE


leden 2017

Zapojme naše děti: kresby pro králíky – KRÁLÍCI NEPATŘÍ DO KLECÍ

V polovině března 2017 budou poslanci Evropského parlamentu hlasovat o přijetí usnesení, které navrhuje zavedení minimálních požadavků na ochranu králíků chovaných pro hospodářské účely tak, aby králíci netrpěli v klecích a jiných nevhodných podmínkách. Věříme, že usnesení EP přijme a postoupí dále k praktickému jednání a přípravě v Evropské komisi a Radě zemědělských ministrů.

Česká republika má v EP svých 21 poslanců. S vaší pomocí těmto poslancům zašleme KRESBY budoucí generace občanů EU – našich dětí a mládeže. Požádejte vaše děti, aby nakreslily, jak si představují dobrý život pro králíky. Děti často velmi dobře vnímají, co je dobré a co špatné.

Ke kresbě můžete připojit vzkaz pro europoslance nebo ho napsat přímo na obrázek. Uveďte jméno a lokalitu bydliště dítěte (např. Péťa z Prahy 10 Vršovic), věk, případně celé jméno, jak uznáte za vhodné. KresbDSC00628_(Kopírovat)y od dětí a mladých lidí do 18 let, na pevnějším papíře formátu A4, nám, prosím, zasílejte do konce února 2017 (Společnost pro zvířata, Michelská 5, 140 00 Praha). Scany kreseb zveřejníme na tomto místě!

Výtvory tak doplní kampaně a naše společné úsilí. Předají vizuální vzkaz europoslancům, že králíci do klecí nepatří!


Zveme vás a děti na společné kreslení, které proběhne 20. 2. 2017, v pondělí, od 17 hodin, při naší besedě ke králíkům, v sále Domu ochránců přírody, Michelská 5, Praha 4.pastelkz

Pozvánku si můžete prohlédnout ZDE.


První pozitivní krok v EU směrem k zavedení legislativy pro zlepšení údělu králíků v zemědělství!

kralici na volno a v klecích

Publikováno 27. ledna 2017

Zemědělský výbor Evropského parlamentu přijal na svém zasedání 25. ledna 2017 usnesení podporující zavedení minimálních požadavků na ochranu králíků chovaných pro hospodářské účely. Podle usnesení by členské státy měly podpořit ukončení chovů králíků v klecích a místo nich podpořit zavádění vhodných alternativ jako jsou chovy v parkovém systému nebo s výběhy. Poslanci výboru zdůraznili, že zlepšení welfare – dobrých životních podmínek – by pomohlo zabránit nemocem a tím by se také snížila potřeba intenzivního použití antibiotik, které pak končí v potravinách pro lidi.

V následujících krocích je nutné, aby toto usnesení přijal Evropský parlament, jehož poslanci budou zasedat v polovině března 2017. Pokud usnesení parlamentu přijme, bude dokument postoupen Evropské komisi, aby připravila již konkrétní opatření pro zavedení minimálních požadavků na ochranu králíků v chovech. „Musíme věřit, že se tak stane. Zavedená pravidla pro ochranu králíků v chovech skutečně pomohou zlepšit neblahý úděl 320 – 340 miliónů králíků v EU, než lidé zcela ustoupí od konzumace masa,“ uvádí Dita L. Michaličková, statutární zástupkyně Společnosti pro zvířata.

I nadále budeme potřebovat podporu veřejnosti v rámci on-line aktivit, které v souvislosti s dalším vývojem v EU bude Společnost pro zvířata a Compassion in World Farming připravovat.


Akce je z důvodu odchodu pana europoslance Polčáka z Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova zrušena. DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU

KRÁLÍCI V KLECÍCH POTŘEBUJÍ OPĚT VAŠI POMOC!

Pomůžete ukončit dobu klecovou pro králíky?

Jistě si pamatujete, že jsme Vás loni v květnu informovali o předání celoevropské petice za ukončení chovu králíků v klecích Evropskému parlamentu a Radě ministrů EU. Díky Vaší podpoře a podpoře dalších více než 600 000 lidí z celé EU, vznikla v Evropském parlamentu zpráva požadující zavedení minimálních standardů na ochranu králíků.

O této zprávě se bude hlasovat 25. ledna v parlamentním Výboru pro zemědělství. Toto hlasování znamená významný milník v našílogo_kralici kampani Konec doby klecové. Pokud zprávu podpoří většina členů tohoto výboru, bude velká naděje, že zpráva bude schválena později i plénem všech europoslanců a pak postoupena Evropské komisi, aby připravila návrh opatření na zlepšení životní pohody králíků.

!Bohužel někteří členové zemědělského výboru zprávu nepodporují, včetně našeho europoslance Stanislava Polčáka! 

Proto nyní potřebujeme Vaši pomoc – prosím udělejte si chvilku času a pošlete email žádající pana europoslance Polčáka, aby při hlasování zprávu podpořil a napomohl tak vysvobození 320 milionů králíků v EU z klecí.

POŠLETE PROSÍM E-MAIL TEĎ HNED!

Děkujeme za Vaši pomoc!


601 435 občanů z celé EU se podepsalo pod petici za ukončení chovu králíků v klecích! Petici v Bruselu převzal také náměstek českého ministra zemědělství, Ing. Jiří Šír. 

Publikováno 19. 5. 2016  predani_kralici

Petici jsme zahájili ve spolupráci s organizací Compassion in World Farming v roce 2014 v rámci celoevropské kampaně KONEC DOBY KLECOVÉ.

50 aktivistů v kostýmech oblíbených králičích postaviček z kreslených filmů představilo v centru Bruselu petici podepsanou více než 600 000 občany z celé EU.  Následně byla zástupci org. CIWF předána Radě zemědělských ministrů.

Vedoucí kampaně James West říká: “Naše vzpomínky z dětství na milé postavičky králíků jsou na hony vzdálené realitě života skutečných králíků v EU – žijí stístění ve špinavých drátěných klecích, cpou do nich antibiotika a nikdy se nenadechnou čestvého vzduchu ani neuvidí slunce.”

Proč ukončujeme DOBU KLECOVOU pro králíky?ne_klecim

V celé EU se stále chová více než 330 milionů králíků v klecích. Průzkum organizace CIWF zdokumentoval v roce 2014 nesmírné utrpení králíků uvězněných v malých drátěných klecích.

Králíci ve velkochovech stráví celý svůj život v holých klecích: narodí se tam a za mřížemi zůstanou až do porážky přibližně o 80 dní později. Chovné samice (ramlice) se běžně chovají v individuálních klecích dva roky.  Přečtěte si více o kampani a připojte se k dalším akcím. Děkujeme!


Udělejte si půl hodiny čas a zhlédněte záznam přednášky z festivalu Evolution. Naším hostem byla paní Jana Paulová. Ještě jednou děkujeme!

Publikováno 4. 5. 2016banner_zaznam_prednasky

Zhlédněte záznam z přednášky z festivalu Evolution, kterého jsme se zúčastnili s naším stánkem a výstavou ke kampani KONEC DOBY KLECOVÉ v březnu r. 2016. Hostem se stala známá herečka Jana Paulová. Povídali jsme si o kampani KONEC DOBY KLECOVÉ a tom, jak můžeme hospodářským zvířatům pomoci.


TV.BLESK.CZ: Mrtvoly mezi králíky a neléčené záněty. Aktivistka tepe podmínky velkochovů

Publikováno 13.4.2016

Zhlédněte velmi povedený rozhovor zástupkyně org. Compassion in World Farming o klecových chovech králíků a dejte to vědět svým přátelům a banner_bleskznámým.


TV.BLESK.CZ informuje:Slepice v klecích: Kanibalismus a frustrace, popisuje ocbanner_bleskhránkyně přírody

Publikováno 11.4.2016

Zhlédněte video s naší předsedkyní Ditou Michaličkovou o klecových chovech slepic.

Článek s můžete přečíst ZDE.


banner_on_line_akce_slepice_barevna

Publikováno 29.3.2016

Televizní pořady o vaření jsou velmi populární a lidé se jimi rádi inspirují. Připojte se k našemu petičnímu dopisu a žádejte televizní pořady o vaření, aby propagovaly neklecová vejce! Až nasbíráme alespoň 500 podpisů, rozešleme dopis všem hlavním televizním stanicím.


Výstava ke kampani KONEC DOBY KLECOVÉ a beseda s paní Janou Paulovou na Festivalu Evolution v pražských Holešovicích 

IMG_7205 (2)

společné foto s paní Janou Paulovou

Publikováno 22. března 2016

Výstava ke kampani KONEC DOBY KLECOVÉ  a beseda s paní Janou Paulovou se vydařila! Program jsme měli opravdu pestrý  a to nejdůležitější je, že pod petici za ukončení chovu králíků v klecích jsme za tři dny konání festivalu nasbírali 703 podpisů! A to jen díky Vám! Děkujeme!

Přečtěte si více a podívejte se na fotky a video z Festivalu Evolution 2016. 


Tisková zpráva: Hody, hody doprovody, dejte…

Publikováno 15.3.2016

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde:Hody, hody, doprovody, dejte vejce neklecovýslepicka_za_mrizi

Blíží se Velikonoce a vejce se již tradičně stávají častým mediálním tématem.  Je potěšující, že čím dál víc lidí zajímá jejich kvalita. Zajímáme se však také o kvalitu života slepic, které pro nás vejce snášejí?

290 milionů z celkového počtu 498 milionů evropských slepic stále žije v klecových velkochovech. V ČR je to asi

84 % z celkového počtu přibližně 4,1 milionů slepic v zemědělském sektoru.

 Nedávný průzkum v klecových velkochovech nosnic v EU včetně ČR ukázal, že obohacené klece slepicím život nezlepšily. Sami se přesvědčte na KONECDOBYKLECOVE.CZ


Slepice do klece nepatří!

slepick_cz_dokument

Podívejte se na nový dokument z českých farem nosnic!

Publikováno 15.3.2016

Nedávný průzkum organizace Compassion in World Farming v klecových chovech v ČR potvrdil, že klec je pořád jenom klec, i když si říká „obohacená“. Naše kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ se rozrůstá a ke králíkům přibývají slepice.

Sami se přesvědčte, že klece jsou pro zvířata kruté vězení.

Pomozte nám je vysvobodit na www.konecdobyklecove.cz


Konec doby klecové – na festival Evolution!

Publikováno 4.3.2016

Vážení přátelé,Pozvánka Evolution 2016

zveme Vás od 18. 3. do 20. 3. 2016 na festival Evolution na Výstavišti Praha Holešovice, kde budeme mít celé tři dny výstavu ke kampani KONEC DOBY KLECOVÉ.

Vystavovat budeme v sále č 2. Názorně představíme kontrast života hospodářských zvířat v klecových velkochovech a v lepších životních podmínkách volných chovů. Navíc jsme výstavu obohatili inspirativními výroky známých a významných českých osobností. Nebudeme jen vystavovat. V sobotu od 14.30 hodin se setkáme s paní Janou Paulovou také v sále č. 2. Budeme si povídat o tom, jaký má názor na klecové chovy a utrpení zvířat obecně. Přidejte se k nám. Výstavu a účast na festivalu připravujeme společně se zástupkyní Compassion in World Farming a ve spolupráci s iniciativou Slepice v nouzi.

 


575 550 PODPISŮ POD PETICÍ ZA ZÁKAZ CHOVU KRÁLÍKŮ V KLECÍCH V CELÉ EU!

kralici_v_kleci

V EU je chováno 332 miliónů králíků! V klecích jich je 99 %!!!

Publikováno 3.3.2016

Pod králičí peticí je už 575 550 podpisů z celé EU! Děkujeme všem, kteří se připojili a stále vybízíme ty, kteří ještě váhají. Podepsat petici můžete hned teď ZDE!


Stále se u nás něco děje!

palec_nahoru

Sledujte náš facebook

Publikováno 15.2.2016

Novinek okolo kampaně KONEC DOBY KLECOVÉ přibývá…

a hlavně se blíží předání petice za ukončení klecí pro králíky! 

Sledujte nás na facebooku.


 Toto video je experiment: zjištěte, kdo opravdu jste!

Publikováno 1.1.2016

uvodni_film

Toto video je experiment: Zjistěte, kdo jste!

Vykročte do nového roku s novoročním předsevzetím: zjistěte, kdo opravdu jste a buďte sami sebou!

Máme mnoho tváří, které ukazujeme svým blízkým, kamarádům, učitelům, kolegům, cizím lidem. Ale, koho vidíme v zrcadle, když si večer před spaním čistíme zuby? Známe svoje pravé já?

 

Komentáře jsou uzavřeny.