Králíci

Králíci

 

ŽÁDÁME: KONEC KLECÍ PRO KRÁLÍKY! Až 99% králíků chovaných na maso v zemědělské výrobě v EU živoří v klecích! Věděli jste to?

Prosíme, udělejte si čas na podepsání petice org. Compassion in World Farming. Vyzvěte s námi Evropský parlament a všech 28 evropských ministrů zemědělství, aby požadovali legislativu za ukončení klecových chovů králíků!

 

V klecích se chová víc králíků než jakýchkoli jiných hospodářských zvířat v EU.

Králíci jsou po kuřatech na maso druhým nejpočetnějším hospodářským zvířetem v Evropě – každoročně se jich chová více než 330 milionů (to je více než všech prasat a krav dohromady). A téměř všichni králíci se chovají v klecích.

 

logo_kraliciBěhem léta 2014 investigativní tým Compassion in World Farming navštívil 16 velkochovů králíků v Itálii, Řecku, České republice, Polsku a Kypru. Co tam viděli, bylo strašné.

Členové týmu doufali, že strádání, které odhalili na několika králičích farmách v roce 2012, bylo spíš výjimkou. Naplnily se však jejich nejhorší obavy. Letos nacházeli znovu a znovu hrozivé životní podmínky a naprosto holé prostředí, kde se daří nemocem, a proto je často nutné rutinní podávání antibiotik, aby zde zvířata vůbec přežila.

Natočené záběry Vás mohou šokovat, ale ukazují každodenní realitu. Jejich prostřednictvím upozorňujeme na důvody, proč je nutné jednat.

nahled_video_farmy_kralici

Dokument z farem z ČR

nahled_video_vsechny_farmy_kralici

Dokument z farem z EU

 

 

 

 

 

 


Dále čtěte:

 

Komentáře jsou uzavřeny.