Zapojte se

ZAPOJTE SE – STOP DLOUHOTRVAJÍCÍ PŘEPRAVĚ 

 

 I) VÝZVA EVROPSKÉ KOMISI ZA UKONČENÍ DLOUHOTRVAJÍCÍCH TRANSPORTŮ ZVÍŘAT

Text výzvy a FORMULÁŘ PETICE k elektronickému odeslání

 

 


II) Dopisy/žádosti ministrům zemědělství a průmyslu a obchodu

Zasílejme oběma ministrům žádosti o zastavení dálkových, dlouhotrvajících transportů a vývozů zvířat do Turecka a dalších zemí mimo EU.

Ministerstvo zemědělství, Ing. Jiří Milek, podatelna@mze.cz, jiri.milek@mze.cz, Těšnov 65/17, Praha 1, 110 00, tel. 221 811 111, 224 810 478
Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ing. Tomáš Hüner, huner@mpo.cz, posta@mpo.cz, Na Františku 32, Praha 1, 110 15, tel.  224 851 111

Návrh textu, který si můžete upravit:

soubor v doc

 Vzhledem k obrovskému utrpení zvířat během a po přepravě delší  8 hodin a 4 hodiny pro drůbež, vzhledem k nemožnosti zajistit právně a prakticky zvířatům „ochranu“ v rámci přepravy, vzhledem k brutálnímu způsobu zacházení se zvířaty a jejich zabíjení v zemích mimo EU, vzhledem k porušování všech předpisů státy EU a státy mimo EU a beztrestnosti odpovědných, vzhledem k přihlédnutí ke zdravému rozumu, že živé tvory nelze bez jejich újmy na zdraví a životě dálkově přepravovat, žádáme oba ministry o:
o okamžité ukončení exportů zvířat, určených na jatka nebo zástav/výkrm (a následně na jatka), z České republiky do Turecka a všech zemí mimo Evropskou unii, o ukončení dohod a smluv v této věci z důvodů dlouhodobého porušování všech zákonných předpisů a ustanovení , praktické nemožnosti zajištění skutečné ochrany zvířat během přepravy, z důvodů ohromného týrání a strádání zvířat a brutálního zacházení s nimi v zemích mimo EU, které není slučitelné s předpisy EU ani s etickými a morálními hodnotami EU a ČR.
o změnu ustanovení  o přepravě zvířat  v zákoně na ochranu zvířat proti týrání č. 246/1992 Sb., aby přeprava zvířat na jatka a zástav/výkrm trvala bez výjimek pouze a maximálně 8 hodin pro savce a 4 hodiny pro drůbež. Na delší vzdálenost lze přepravovat jatečné půlky, živočišné produkty a potraviny.
– o podporu stanovení přepravy zvířat na jatka a zástav/výkrm v délce maximálně 8 hodin pro savce a 4 hodiny pro drůbež v rámci Evropské unie a o podporu zákazu exportu zvířat na jatka a zástav/výkrm ze zemí EU do zemí mimo EU.
– o podporu zavedení obchodování v mase, jatečných půlkách, živočišných produktech pro země ve vzdálenosti delší 8 hodin pro savce a 4 hodiny pro drůbež z České republiky.

 

 


III) TO MUSÍ VIDĚT CHOVATELÉ A JEJICH SVAZY/ ZAŠLEME JIM NÁŠ VZKAZ – EMAILEM a NA FB

Chovatelé mají vědět k čemu svou činností, rozhodováním a možná nevědomostí přispívají. Mají odpovědnost a možnost zabránit strádání zvířat. Stačí úcta a vztah ke zvířeti jako k živé cítící bytosti. Obchodovat se zvířaty jen tam, kde budou zajištěny podmínky pro další důstojný život zvířat. A když už musí být zvířata poražena (zabita), tak legálním způsobem, podle platné legislativy EU a ČR, bez působení bolesti a strádání, „odborně“, co nejrychleji.

1) EMAILY

Zasílejme vzkaz na veřejně dostupné emaily zástupců 8 hlavních chovatelských organizací.

Případně si můžete e-maily zkopírovat přímo odsud: motycka@holstein.cz, horak.zehun@seznam.cz, vzod.zasova@worldonline.cz, seneco@volny.cz, svaz@cestr.cz, bily@cestr.cz, agro.libomerice@worldonline.cz, zdnovaves.viska@tiscali.cz, schok@schok.cz, info@schok.cz, farma.klima@iol.cz, hosek@mendelu.cz,info@schpcm.cz, luka@schpcm.cz, stibal@schpcm.cz, kucera@cmsch.cz, cmsch@cmsch.cz, vrablik@cschms.cz, info@cschms.cz, vydrova@cschms.cz, toman@akcr.cz, zahorka@akcr.cz, suchan@akcr.cz, sekretariat@akcr.czmilhosphj@seznam.cz


2) FACEBOOK

Náš vzkaz, žádost můžeme vložit na Fb chovatelských organizací. Stačí do vyhledavače zadat jednotlivě jejich názvy. K textu můžeme připojit odkazy na záběry utrpení zvířat a brutalit, které zvířata zažívají – uvádíme zde, vyberte: http://spolecnostprozvirata.cz/vizualni-dukazy-o-stradani-a-stresu-zvirat-souvisejicich-s-prepravou

Český svaz chovatelů masného skotu, Pro-bio, Svaz ekologických zemědělců,
Svaz chovatelů holštýnského skotu, Svaz chovatelů českého strakatého skotu, Svaz chovatelů ovcí a koz v ČR, Svaz chovatelů prasat v Čechách a na Moravě, Českomoravská společnost chovatelů, Agrární komora České republiky

Příklad vzkazu:

Žádám Vás, neposílejte zvířata na kruté dálkové cesty! Žádám Vás, neposílejte je do zemí mimo EU, kde je čeká brutální děsivý konec jejich života! Snad Vám na zvířatech aspoň trochu záleží. https://www.youtube.com/watch?v=mNAIVnRihLQ&feature=youtu.be


3) ZNÁTE OSOBNĚ majitele, chovatele hospodářských zvířat?

Zašlete jim svůj email a vzkaz na Fb. Je nutné, aby jednotliví lokální chovatelé věděli o utrpení zvířat při přepravě a brutálním zabíjení mimo EU. A mohli dát přednost obchodování se zvířaty jen v rámci ČR nebo do sousední země.IV) PODPOŘME DALŠÍ AKTIVITY za zastavení transportů se zvířaty a celkové zlepšení jejich ochrany:

VÝZVA ANIMALS AUSTRALIA  za ukončení transportů zvířat z Austrálie na smrt na druhý konec světa

„Přes 60 let se krutosti páchané na zvířatech v rámci exportu drží v tajnosti.“

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

VÝZVA Compassion in World Farming na EVROPSKOU KOMISI za ukončení transportů zvířat (hospodářských) do Turecka, na Blízký a střední východ, do severní Afriky. PODPOŘME TUTO DALŠÍ NUTNOU AKCI za zastavení brutalit na zvířatech v rámci dlouhotrvající přepravy. 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

PETICE ZA ZPŘÍSNĚNÍ trestů za týrání zvířat a za nedodržování předpisů v ochraně zvířat

 


 

 

 

 


UKONČENO:

ŽÁDOST O UKONČENÍ BEZOHLEDNÉHO VÝVOZU A OBCHODU S HOSPODÁŘSKÝMI ZVÍŘATY Z ČESKÉ REPUBLIKY DO TURECKA A DALŠÍCH TŘETÍCH ZEMÍ! PANE MINISTŘE,PODÍVEJTE SE PROČ!


406792_563183857030552_155972298_nDejte s námi vědět ministrovi zemědělství o utrpení dobytka vyváženého do Turecka a dalších třetích zemí! Vyzvěte ho s námi, aby krutý nemilosrdný byznys okamžitě ukončil!

Pošlete ministrovi důkazy o utrpení hospodářských zvířat při těchto exportech a požádejte ho, aby ZASTAVIL – toto nemilosrdné obchodování, které navíc porušuje legislativu EU na ochranu zvířat během přepravy a rozhodnutí Evropského soudního dvora.

CHCI SE ZAPOJIT!

(Po vyplnění formuláře bude text ihned zaslán na 4 email adresy ministra zemědělství, M. Jurečky.)

 


STOP THE TRUCKS/ZASTAVME KAMIONYLogo_Transparant_high

PRO EVROPSKÁ HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA POSÍLÁNA NA BLÍZKÝ VÝCHOD JE JEDNA VĚC JEŠTĚ HORŠÍ NEŽ UMŘÍT V DŮSLEDKU HRŮZNÉ CESTY. PŘEŽÍT JI.“

Ukončeno. Děkujeme všem 8 000 občanům ČR za podporu této EU výzvy. Celkem výzvu podpořilo přes 1 milion občanů EU a byla v červnu 2017 předána Evropské unii.


 

 

Komentáře jsou uzavřeny.