Zapojte se

únor 2017

„PRO EVROPSKÁ HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA POSÍLÁNA NA BLÍZKÝ VÝCHOD JE JEDNA VĚC JEŠTĚ HORŠÍ NEŽ UMŘÍT V DŮSLEDKU HRŮZNÉ CESTY. PŘEŽÍT JI.“Logo_Transparant_high

Každým rokem 1 miliarda drůbeže a 37 miliónů kusů dobytka, prasat, ovcí, koz a koňovitých jsou transportovány na dlouhé vzdálenosti po EU a do třetích zemí.

STOP THE TRUCKS – ZASTAVME TRANSPORTY je další z celoevropských kampaní žádající ukončení dlouhé přepravy hospodářských zvířat po EU a z EU, stanovení maximálního limitu 8 hodin pro přepravu h. zvířat – savců a 4 hodin pro přepravu drůbeže. Namísto zvířat lze přepravovat maso a výrobky z něj.

Kampaň EUROGROUP FOR ANIMALS se opírá o dlouholeté důkazy – strádání, utrpení hospodářských zvířat při transportech, o důkazy naprostého selhání legislativy mající zvířata chránit a selhání členských zemí a Evropské komise. 

STOP THE TRUCKS je další apel na představitele EU. Apel nás všech, kteří žádáme ukončení „ničení“ zvířat při dlouhých transportech po EU, a co víc, i mimo EU.  POMOZME ZASTAVIT TRANSPORTY, ZAPOJME SE do STOP THE TRUCKS.

CHCI SE ZAPOJIT 


duben 2017

TO MUSÍ VIDĚT CHOVATELÉ A JEJICH SVAZY/ ZAŠLETE JIM OSOBNĚ E-MAIL.

Chovatelské svazy tzv. hospodářských zvířat, sdružují většinu chovatelů. Svým rozhodováním o osudech zvířat mohou výrazně DSC_0950_1ovlivnit způsob zacházení se zvířetem a způsob ukončení jeho života. Stačí mít úctu a vztah ke zvířeti jako k živému cítícímu tvorovi, obchodovat se zvířaty jen tam, kde budou zajištěny podmínky pro další důstojný život zvířat a jejich porážka (zabití) podle platné legislativy EU a ČR. Chovatelé musí vědět k čemu svou činností a rozhodováním a možná nevědomostí přispívají. Mají odpovědnost a možnost zabránit strádání zvířat.

1) Na veřejně dostupné emaily zástupců 8 hlavních chovatelských organizací zašlete návrh textu. Text si můžete upravit podle vašeho zvážení. Odešlete pak text z vašeho emailu. 

2) Znáte osobně majitele, chovatele hospodářských zvířat? Zašlete také jemu svůj email. Je nutné, aby jednotliví lokální chovatelé věděli o utrpení zvířat při přepravě a brutálním zabíjení mimo EU. A mohli dát přednost obchodování se zvířaty jen v rámci ČR nebo do sousední země.


leden 2017406792_563183857030552_155972298_n

ŽÁDOST O UKONČENÍ BEZOHLEDNÉHO VÝVOZU A OBCHODU S HOSPODÁŘSKÝMI ZVÍŘATY Z ČESKÉ REPUBLIKY DO TURECKA A DALŠÍCH TŘETÍCH ZEMÍ! PANE MINISTŘE,PODÍVEJTE SE PROČ!
Dejte s námi vědět ministrovi zemědělství o utrpení dobytka vyváženého do Turecka a dalších třetích zemí! Vyzvěte ho s námi, aby krutý nemilosrdný byznys okamžitě ukončil!
Pošlete ministrovi důkazy o utrpení hospodářských zvířat při těchto exportech a požádejte ho, aby ZASTAVIL – toto nemilosrdné obchodování, které navíc porušuje legislativu EU na ochranu zvířat během přepravy a rozhodnutí Evropského soudního dvora.

CHCI SE ZAPOJIT!

(Po vyplnění formuláře bude text ihned zaslán na 4 email adresy ministra zemědělství.)


Petiční výzva mířená na předsedu Parlamentu ČR: ZASTAVME UTRPENÍ ZVÍŘAT PŘI PŘEPRAVĚ Z ČR DO TURECKA A DALŠÍCH ZEMÍ MIMO EU logo_zvirata_nejsou_zbozi

NEEXISTUJE ŽÁDNÉ OSPRAVEDLNĚNÍ TOHO KRUTÉHO A ZBYTEČNÉHO OBCHODU. JEDINÝM ŘEŠENÍM JE ÚPLNÝ ZÁKAZ EXPORTU HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT Z ČR DO ZEMÍ MIMO EU. PROSÍME, PODEPIŠTE PETICI JEŠTĚ DNES. 

CHCI SE ZAPOJIT! 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny